Rychlý kontakt

Kominictví Bílovice
Mladova 507
664 01 Bílovice nad Svitavou


Tel:
    
702 372 988
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TOPlist

Čištění komínů

Potřebujete vyčistit komín? Provádíme čištění komínů a kouřovodů. stříška na komín 3b
V praxi to znamená především zprůchodnění komínového průduchu, odstranění vrstvy sazí,dehtů, pevných usazenin a kondenzátů. Původní světlost průduchu, musí být udržován bez nánosů sazí a jiných nečistot.
Pokud je topení a komín využíván pouze v zimě, mohou se především v průběhu letních měsíců do komína dostat i různé jiné nečistoty, dokonce i mrtví ptáci či jiné zvířata, které musím rovněž odstranit. Na topnou sezónu musí být vždy připraven čistý komín.
K čištění komínu patří i kontrola a posouzení stavu a bezpečnosti spalinové cesty, popřípadě zprůchodnění výpustného otvoru pro odtok kondenzátu, včetně potrubí (kouřovody), odpuštění kondenzátu z kondenzátní jímky apod. Zároveň s tím musíme vždy prověřit stav celé spalinové cesty. Zkontrolujeme opotřebenost stavebního materiálu, zdivo komínu, případnou vlhkost a bezpečnost kouřovodu a těsnost komínu. To vše je z hlediska požární bezpečnosti velice důležité.
Čištění komínů a kouřovodů  je spojena s velkou osobní odpovědností. Pokud  máme někomu vyčistit komín, musíme komín prověřit od spotřebiče po vrcholek samotného komínu.
Ať už máte jakýkoli spotřebič paliv – kamna na plyn, dřevo nebo uhlí – musíte při jejich provozu počítat s usazováním vyhořelých pevných částic na vnitřní stěně komínových průduchů ,kouřovodu.
Když byste si tyto usazeniny nenechali vyčistit od kominíka, způsobovaly by vám snížení komínového tahu. V horším případě by vám v kamnech nebo v kouřovodu lidově řečeno bouchly saze. To sice může znít legračně, kdo však viděl následky popálenin a požár vzniklý zvýbuchu sazí, nedá na pečlivý a pravidelný kominický servis svého domu dopustit.

Kominické nářadí pro dokonalé vyčištění komínu.
Každé řemeslo vyžaduje i patřičné, kvalitní nářadí a ne jinak je tomu u profese kominíka.
Jaké veškeré nářadí můžete u kominíka spatřit, když se za Vámi vypraví vyčistit komín? Kominík má především komínový kartáč pro vymetání kouřovodů, který může být různého průměru. U komínového kartáče ještě zůstaneme, tentokráte se však jedná o kartáč kulatý, také s různým průměrem. Dalším nezbytným náčiním je drátěná komínová štětka, a to se zavážím, nebo bez závaží. Drátěná komínová štětka je opět různého průměru. Určitě bychom také měli zmínit komínový kartáč, tzv. lanové sluníčko, který je využitelný pro vymetání komínových vložek. V neposlední řadě zde máme ještě kotlový vymetací kartáč hranatý, o různém průměru. Štosákové kartáče jak už kulaté,tak i hranaté.